Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bulharsko v zimě

23. 2. 2008


 Destinace Bulharsko je již dlouhá léta oblíbeným cílem českých turistů, poněvadž je nezapomenutelná ve všech ročních období.V létě  přitahují černomořské pláže v délce 380 kilometrů s jemných pískem a průzračnou vodou a největším počtem slunečních dní. Milovníky flóry a fauny fascinuje překrásná příroda s neuvěřitelným množstvím unikátních kulturně historických památek.

ObrazekV zimě zase návštěvníky lákají překrásné hory. Bulharské hory Rila a Pirin, které jsou srovnatelné se Švýcarskými Alpami. Turisté mohou navštívit, v Evropě proslulé lyžařské středisko, Bansko s vynikajícími podmínkami pro lyžování. Městečko Bansko, které je centrem lyžařských sportů leží na úpatí pohoří Pirin v nadmořské výšce 925 metrů. Od Sofie je vzdálené 160 kilometrů. Určitě vás nadchne Národní park Pirin a  typická místní architektura z 18.století.

 

Světově známé horské středisko, Borovec leží pod vrcholem nejvyšší hory naObrazek Balkánském poloostrově, Musala. Je to šestá nejvyšší hora v Evropě s výškou 2925 metrů a vypíná se v Rilském pohoří. Městečko Borovec je vzdálené 75 kilometrů od Sofie a je obklopeno staletými borovicemi. Lyžařské dráhy jsou velmi dobře udržované a táhnou se v délce 60 kilometrů s různými stupni obtížnosti.

 

ObrazekPerlou bulharských horských středisek je Pamporovo. Leží v srdci pohoří Rodopy.Je proslulé tím, že má nejvíce slunečních dnů ze všech středisek, celkem 240. Ze Sofie je vzdálené 260 kilometrů. Leží 85 kilometrů jižně od Plovdivu a 15 kilometrů od Smoljanu.

 

Počet českých turistů navštěvujících Bulharsko se v roce 2007 zvýšil o více než 26 %, oproti roku 2006. Česká republika se podle počtu osob, které navštívily Bulharsko umístnila na sedmém místě. Nejvíce Bulharsko navštěvují turisté z Rumunska, na druhém místě z Německa, dále se umístnilo Řecko, Velká Británie, Rusko a Turecko.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář