Jdi na obsah Jdi na menu
 Bulharsko
Slunečné pobřeží, Nesebr a Primorsko

 

Rekreační středisko Slunečné pobřeží leží asi 40 kilometrů od Burgasu, jeho rozsáhlé pláže s jemným pískem nazlátlé barvy jsou dlouhé osm kilometrů. .Půlkruhovou zátoku na severu chrání vybíhající mys Emona a na jihu skalnatý poloostrov Nesebr. Pláž o šířce 200 metrů lemovaná přírodními dunami s vzácnými travnatými rostlinami je vybavena skluzavkami, sprchami, lehátky, slunečníky a nabízí velký výběr vodních sportů , různých atrakcí, barů a nočních klubů. Postupné zvýšení hloubky umožňuje bezpečné koupání v moři, které vyhledávají hlavně rodiny s dětmi. Děti se mohou brouzdat mořem až 100 metrů od břehu v teplé vodě, která se na mělčině dobře prohřívá. I docela malé děti mohou bezpečně u břehu dovádět ve vlnách. K důležitým přednostem tohoto pobřeží patří i podnebí, teploty se udrží nad 20 stupňů, až do října.

ObrazekPo náročném dnu stráveném ve víru rozvinutého turistického průmyslu, přesyceni nabídkami všeho druhu se rádi vypravíte pěšky, nebo autobusem do městečka Nesebr. Staré město leží na jeden kilometr dlouhém a tři sta metrů širokém poloostrově spojeném s pevninou, asi tři sta metrů dlouhou šíjí, kterou vede silnice lemovaná starobylými větrnými mlýny .Městečko je jedním z nejnavštěvovanějších míst Bulharska proto nepochybuji o tom, že si určitě získá i vás svojí osobitou atmosférou, kterou tvoří dřevěné domky s předsazeným horním patrem vybudovaných na kamenných základech. Malebné domy pocházejí většinou z 19. století, některé jsou zdobeny řezbami na Obrazekprůčelích a na stropech. Určitě budete obdivovat úzké křivolaké uličky vydlážděné kameny, dvorky s fíkovníky a vinnou révou, které si zachovaly staletý půdorys, charakteristický pro řecká města.Určitě se vám zalíbí i romantický přístav a možná i rybářské restaurace, kde si pochutnáte na mořských specialitách za dobrou cenu.

V porovnání s jinými rekreačními středisky patří Sluneční pobřeží mezi nejdražší.

Na Nesebru je o něco levněji, ale co se týče zeleniny a ovoce tak nic moc. Nejlevněji se budete rekreovat v Primorsku a Kittenu, ale i Sozopolu. Je to poznat i v ceně ubytování opět ve srovnání se Slunečním pobřežím. Zmíněné ceny ovoce jsou na Slunečném pobřeží v takové výši jako u nás v květnu. Meruňky, broskve, ale i rajčata v plné sezoně nad 50 kč. V Primorsku se ceny rovnají přibližně cenám u nás, případně jsou o něco menší. To platí i o vínu. Hodně se kupují destiláty za dobrou cenu. Zmrzlina není drahá, ale pozor na prodejce, jsou schopni vám napočítat sumu kolem 50 kč. Jestli vás za takovou cenu nepřejde chuť tak si pochutnáte, je skutečně skvělá s čerstvým ovocem.Velmi levné je čerstvé pečivo na stáncích, je plněné sladkým i slaným tvarohem, ořechy nebo marmeládou.
Pivo a minerálka stojí asi jako u nás.

Budete příjemně překvapeni i se spotřebním zbožím a jeho cenami.
 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář