Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bulharsko-sport a wellness

13. 5. 2008

 

 

ObrazekNárůst českých turistů v Bulharsku o více než 25% oproti předešlému roku, svědčí o tom, že se šíří dobrá pověst nejenom o přírodních krásách, bohatém kulturnímu dědictví příznivým teplotám a nádherným plážím s mělkým mořem, ale také pověst jedné z nejslibnějších zemí pro zimní dovolenou. V obou sezónách k tomu přispívá především dobrá infrastruktura rekreačních středisek a moderních hotelů odpovídající evropským standardům nejen svou kvalitou, ale i úrovní poskytovaných služeb.

Nabízí se mnoho možností pro všechny druhy vodních sportů. Běžné je surfování, vodní lyžování, potápění i s podmořskou archeologií. Jachting lze využívat v přístavech měst Balčik, Varna, Svatý Vlas, Nasebr a Burgas.

Střediska Albena, Zlaté písky a Svatý Konstantin jsou zaměřena na balneoterapii, klimatoterapii a profylaktické pobyty. Bahenní léčbu můžete podstoupit v Pomorii. V Bulharsku naleznete téměř všechny druhy minerálních vod, které se ve světě vyskytují. Zvláště cenné jsou obrovské zásoby kvalitního a vysoce léčivého bahna a slatiny. Některé z minerálních pramenů s nejvyšší teplotou v Evropě se nacházejí právě v Bulharsku. Balneologické resorty mají příjemné klimatické podmínky a velmi příznivou polohu – jsou buď v horách nebo u moře.

Nově zřízené lázeňské a wellness hotely nabízejí svým hostům nepřeberné množství programů a terapií – nejčastěji minerální koupele, thalasso- a  aromaterapie, kosmetické ošetření, inhalace, algoterapie ( s použitím řas), zábaly z mořského bahna a písku, klasické a východní masáže, medové, vinné a čokoládové procedury.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář